021-22255007     info@banimoo.com    

پروتز مو نسل جدیدی از روش های ترمیم مو به شمار می‌آید که با یک تکنولوژی پیشرفته و مدرن جای کلاه گیس های مصنوعی و بی کیفیت قدیمی را گرفته است. راحتی پروتز مو از لحاظ نصب، ماندگاری و امکان آرایش موهای آن، محبوبیت کاربرد این روش ترمیم مو را افزایش داده است.

مزایای پروتز موی طبیعی: پروتز مو را با کلاه گیس مقایسه نکنید!

پروتز موی طبیعی را می‌توان در هر شرایطی به کار برد. انتخاب مدل مو و رنگ موی پروتز های طبیعی، تنوع زیادی دارد و می توانید به دلخواه خود رنگ و مدل آن را تغییر بدهید. پس اگر مدت زیادی است که از ریزش موی شدید رنج می برید؛ به طوری که حتی خجالت میکشید در جمع حاضر شوید؛ شک نکنید که استفاده از پروتز مو بدون نیاز به عمل جراحی می تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن چهره شما را تغییر داده و اعتماد به نفس‌تان را بازگرداند.

پروتز مو چیست و چه تفاوتی با کلاه‌گیس دارد؟

پروتز مو از دو قسمت بیس (Base) و موهای طبیعی تشکیل شده است. بیس پروتز مو نوعی غشای تور مانند بسیار ظریف است که از روی پوست سر انسان شبیه سازی شده و از جنس ضد حساسیت در سایزهای مختلف ساخته می شود. بیس پروتز مو با تکنولوژی پیشرفته نانو طراحی شده و به همین علت انعطاف پذیری فوق العاده ای دارد و علاوه بر این که به راحتی روی سر قرار می گیرد؛ اکسیژن رسانی و آب رسانی به کف سر را نیز امکان پذیر کرده است. موهای طبیعی پروتز نیز با تکنولوژی پیشرفته به صورت تار تار روی بیس کاشته شده اند؛ به طوری که ظاهری کاملاً طبیعی دارند و دوام و طول عمر آنها نیز فوق العاده بالاست.
اگر تصور می کنید پروتز مو همان کلاه گیس است کاملاً در اشتباه هستید. پروتز موی طبیعی نه از لحاظ ظاهری و نه از لحاظ کاربردی قابل قیاس با کلاه‌گیس نیست. پروتز مو بسیار سبک است (بین 20 تا 50 گرم)، احساس راحتی بی نظیری به شما می دهد؛ قیمت مناسب تری دارد و می توان آن را به راحتی به هر شکل، مدل و رنگ مورد پسند شما درآورد. پروتزهای طبیعی مو چون به صورت دست ساز و از موی طبیعی انسان ساخته شده اند نمی توانند با یک کلاه گیس الیاف مصنوعی که امکان هیچ گونه تغییری را ندارد مورد مقایسه قرار گیرند. 

 

پروتز مو طبیعی

تفاوت پروتز مو و کلاه گیس

۱ راحتی پروتز مو

بیس پروتز مو  با فناوری پیشرفته نانو ساخته شده و آن قدر انعطاف پذیر است که می‌توانید به راحتی آن را روی سر خود قرار داده و به هر شکلی در بیاورید. فقط کافی است یک بار پروتز مو را امتحان کنید تا کاملاً متوجه شوید که برخلاف کلاه گیس های قدیمی اصلا حس نمی کنید که بار اضافی روی سر شما قرار گرفته است. مطمئن باشید که بعد از چند دقیقه حتی فراموش می کنید که روی سر خود پروتز مو قرار داده اید! با موی خودتان فرقی حس نخواهید کرد؛ با آن می خوابید، به استخر می روید، استحمام می کنید و به ورزشها و کارهای روزمره خود می پردازید. این میزان راحتی اصلا با کلاه گیس های قدیمی که تحمل آنها برای یک یا دو ساعت در مهمانی نیز آزار دهنده بود به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

۲ تنوع پروتز مو

پروتز موهای طبیعی در سبک های مختلفی طراحی می شود. تنوع پروتزهای مو آنقدر زیاد است که با هر نوع رنگ پوست و مویی می توانید آنها را هماهنگ کنید. پروتز موهای مردانه و زنانه با مدل ها و رنگ های مختلفی موجود است و انواعی از آنها که با استفاده از موی طبیعی طراحی شده باشند را می توان به دلخواه شما تغییر رنگ و حالت داد. برخلاف کلاه گیس های قدیمی که امکان رنگ کردن یا تغییر مدل آنها  یا حتی سشوار کشیدن وجود نداشت؛ پروتز های طبیعی را می توانید به سبک دلخواه خود سشوار کشیده یا حتی رنگ کنید.
شنیون پروتز موی طبیعی نیز با استفاده از کلیپس، سنجاق سر یا وسایل دیگر در آرایشگاه امکان پذیر است. شنیون پروتز هیچگونه آسیبی به موهای طبیعی آن نمی رساند .

در یک کلام: هر کاری که با موی طبیعی و خدادادی انجام می دادید، با پروتزهای طبیعی مو نیز امکان پذیر است. 

 ۳ قیمت پروتز مو

قیمت پروتز مو با توجه به اینکه امکان تغییر رنگ و مدل آنها وجود دارد نسبت به انواع ترمیم های مشابه کاملا مقرون به صرفه است. اگر مدل کلاه گیس های مصنوعی دل شما را بزند؛ مجبورید برای خرید یک کلاه گیس جدید، هزینه اضافه بپردازید. در صورتی که با یکبار خرید پروتز مو می توانید آن را به چند حالت مختلف در بیاورید و یا فقط هزینه ای برای رنگ کردن، فر کردن یا شنیون کردن موی طبیعی آن بپردازید. پس در انتخاب پروتز مو شک نکنید. در حال حاضر قیمت پروتزهای موی مردانه بین 2 الی 4 میلیون تومان و پروتزهای زنانه بین 2 الی 7 میلیون تومان می باشد که بسته به اندازه، برند و مدل متفاوت است. 

 

پروتز مو مردانه

مزایای پروتز مو 

• ظاهر طبیعی پروتز مو در مقایسه با انواع دیگر ترمیم مو 

پروتز مو از موهای طبیعی که به صورت تار تار در داخل بیس نصب شده‌اند؛ تهیه می‌شود. بنابراین ظاهری کاملاً طبیعی دارد و خط رویش مو نیز به شکلی است که تصور می شود موها از پوست سر شما رشد کرده است.

• بهداشتی بودن پروتز مو 

بیس پروتز مو با فناوری نانو تکنولوژی ساخته شده و علاوه بر انعطاف پذیری بالا ضد حساسیت است و تعرق پوست نیز از طریق آن به راحتی تبخیر می شود. جنس تور پروتز، از رشد و تجمع قارچ و باکتری روی سر جلوگیری کرده و برای مدتی طولانی بدون نیاز به برداشتن آن از روی سر قابل استفاده است.

• قابلیت تغییر رنگ و مدل پروتز مو 

پروتز موی طبیعی را می‌توان برخلاف کلاه گیس مثل موهای معمولی با وسایل مختلفی مثل سشوار و اتوی مو حالت داد یا حتی آن را رنگ یا فر کرد.

• پروتز مو دائمی 

در هر شرایطی، حتی موقع خواب، رفتن به حمام یا شنا کردن در استخر پروتز موی طبیعی همیشه مثل موی خودتان با شماست  و مثل کلاه گیس نیازی به برداشتن آن از روی سر نیست.

• دوام و طول عمر پروتز موی طبیعی

عمر پروتز مو در مقایسه با انواع کلاه گیس بسیار بیشتر است. حتی در صورت استفاده مداوم، اگر به خوبی از آنها مراقبت کنید؛ به طور متوسط یک سال دوام می آورند.

کاشت مو بهتر است یا پروتز مو؟

 

پروتز مو برای چه کسانی مناسب است؟

تمام افرادی که از ریزش موی موقتی یا دائمی رنج می برند می توانند از پروتز موی طبیعی استفاده کنند. با این حال پروتزهای مو در میان هنرمندان یا افرادی که با ریزش موقتی مو مواجه هستند، بیشترین محبوبیت را دارد. چون این افراد می توانند برای مدت کوتاهی تا زمانی که موهای طبیعی خودشان مجدداً رشد کند، از پروتز مو استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.
بهترین کاندید برای پروتز موی طبیعی افرادی هستند که :

• به علت شیمی درمانی به ریزش موی موقتی مبتلا شده اند
• از عمل جراحی کاشت مو می ترسند
• به مواد مصنوعی کلاه گیس یا مواد تزریقی برای کاشت مو حساسیت دارند
• به علت مسائل ژنتیکی یا بیماری های خاص مثل آلوپسی به طور کامل موهای سر خود را از دست داده‌اند یا به اصطلاح تاس شده اند
• به علت کمبود ویتامین هایی مثل بیوتین دچار ریزش مو شده اند
• توانایی پرداخت هزینه بالای کاشت‌مو را ندارند
• به علت حجم کم بانک‌مو شرایط لازم برای کاشت مو را ندارند

پروتز مو مردانه

پروتز موی مردانه به دلایل مختلف در بین آقایان محبوبیت از پیدا کرده است. پروتز طبیعی مو مردانه به آقایانی که به علت ریزش موی موضعی دچار تاسی در قسمت جلوی سر یا طاسی کامل شده‌اند؛ کمک می کند که دوباره جوان به نظر برسند. با استفاده از پروتز موی مردانه دیگر نیازی نیست برای پوشاندن طاسی سر خود به طور مداوم از کلاه استفاده کنید یا از رفتن به سرکار و قرار گذاشتن با دیگران خجالت بکشید.
تنوع سبک و رنگ پروتز موهای طبیعی مردانه به قدری زیاد است که که آقایان می توانند شبیه ترین پروتز را به موهای قبلی خود انتخاب کرده و به طور دائم یا موقت روی سرشان نصب کنند. پروتز های مردانه از لحاظ ظاهری کاملا طبیعی به نظر می رسند و با کلاه گیس های مصنوعی که از فواصل دور نیز غیر طبیعی بودن آن مشخص بود؛ تفاوت زیادی دارند.
در حال حاضر دو نوع پروتز موی مردانه به سبک تمام تور و جلو تور بیشتر مورد استقبال آقایان قرار گرفته است. این پروتزها به راحتی با استفاده از چسب و نوارهای مخصوص روی سر نصب می‌شوند و اعتماد به نفس آقایان را برای رفتن به سرکار یا حتی قرار ملاقات های عاشقانه به آنها باز می گردانند.
پروتز موی مردانه تمام تور ظاهر طبیعی تری دارد. به همین علت معمولاً حتی مردانی که دچار ریزش موی موضعی هستند؛ پروتز های موی طبیعی را روی کل سر خود نصب می‌کنند تا به طور کلی ظاهرشان را متحول کنند.

پروتز مو بانیمو  پروتزهای طبیعی
مزایای پروتز موی طبیعی مردانه

• طراحی منحصربه‌فرد بیس پروتز به نحوی که از نظر دیگران قابل تشخیص نیست و با ماندگاری بسیار بالایی به سر می چسبد.
• کیفیت بسیار بالای تارهای موی طبیعی که امکان حالت دهی با سشوار یا اتوی مو را دارند.
• کاربرد در شرایط مختلف حتی در استخر یا زیر کلاه به مدت طولانی بدون تغییر حالت
• راحتی پروتز حتی با استفاده طولانی مدت بدون احساس تعریق یا گرم شدن به علت استفاده از فرآیند نانو تکنولوژی در ساخت تور پروتز موی طبیعی
• امکان استفاده از چسب دائم و پوشیدن کلاه گیس برای بیش از دو ماه بدون تغییر حالت روی سر

پروتز مو زنانه

خانمها به ظاهر خود بیشتر از مردان اهمیت می دهند. شاید مهمترین دلیل استفاده از پروتزهای زنانه ریزش مو باشد؛ اما بسیاری از بانوان فقط برای اینکه سبک و رنگ موهای خود را بی دردسر تغییر بدهند؛ از این پروتز موهای طبیعی استفاده می کنند.
پروتز های زنانه علاوه بر اینکه اعتماد به نفس آنها را افزایش می دهند با روشی ساده و سریع، زنان را به ظاهر زیبایی که مورد علاقه شان باشد؛ می‌رسانند. با انتخاب سبک و مدل پروتزهای زنانه دیگر نیازی نیست ساعت های طولانی برای رنگ کردن یا حالت دادن به موها در آرایشگاه وقت صرف کنند. بلکه آنها، پروتز موی طبیعی را طی چند دقیقه با چسب های مخصوص روی سر خود قرار می دهند و تقریباً بدون هیچ دردسری از ظاهر طبیعی موهای خود لذت می برد.

چرا پروتز های زنانه انقدر محبوب شده است؟

سوپر استار ها، سلبریتی ها و حتی ستارگان هالیوود مثل بیانسه، کیم کارداشیان، جنیفر لوپز و تایرا بنکس از این که برای تغییر چهره خود از پروتز موی زنانه استفاده می کنند کاملا راضی هستند. به گفته این سلبریتی ها، تنوع بالای پروتز های زنانه که از لحاظ ظاهری نیز کاملا شبیه به موهای طبیعی به نظر می رسد؛ آن‌ها را از قرار گرفتن زیر دست گریمور ها به مدت چند ساعت برای رفتن به کنسرت یا بازی کردن در فیلم های سینمایی راحت کرده است.
طی چند دهه اخیر پروتزهای زنانه جای کلاه گیس های سنتی قدیمی را پر کرده است. اگر می پرسید چرا؟ بهتر است یکبار این پروتز موی طبیعی را امتحان کنید. پروتز های زنانه راحت هستند و با دوام و ماندگاری بسیار بالایی روی سر نصب می‌شوند.

مزایای پروتز های زنانه

• خط رویش موی طبیعی
مهمترین مزیت و تفاوت پروتز موی طبیعی با کلاه گیس، داشتن خط رویش موی طبیعی است که موجب شده ظاهری این پروتزها کاملا شبیه به موی طبیعی به نظر برسد.
• راحتی پروتز موی زنانه
زنان نسبت به شرایط سخت مثل هوای گرم حساس تر هستند. بنابراین به دنبال روش هایی برای ترمیم موی خود می گردند که راحتی بیشتری به دنبال داشته باشد. پروتز موی زنانه پس از نصب در هر شرایطی حتی در هوای گرم احساس بسیار راحتی دارد. چون تکنولوژی پیشرفته نانو مورد استفاده در تور و بیس پروتز مو به نحوی است که امکان تبخیر تعرق ایجاد شده در پوست سر را فراهم می آورد. به همین علت می توان از پروتز موی زنانه به طور دائم بدون نیاز به برداشتن آن از روی سر در استفاده کرد.
• نصب راحت پروتز موی زنانه
نصب راحت پروتز موی زنانه به خصوص برای سلبریتی ها یا بازیگران که باید به طور مداوم مدل‌های مختلفی از این نوع پروتز مو را استفاده کنند؛ از مهمترین مزایای آن به شمار می آید. پروتز مو به نحوی طراحی شده که طی چند دقیقه می‌توان آن را با چسب های غیر قابل تشخیص روی موهای سر قرار داد و به همان راحتی آن را از روی سر برداشت.
• تغییر سبک و رنگ پروتز موی زنانه
زنان تنوع طلب هستند و دوست دارند به طور مداوم ظاهر موهای خود را تغییر بدهند. بنابراین پروتز موی زنانه بهترین انتخاب برای آنهاست چون می توانند مثل موی طبیعی خودشان آن را به حالت های مختلفی سشوار کشیده و حتی رنگ کنند. پروتز موی زنانه در هر شرایطی طبیعی، زیبا و راحت به نظر می رسد.

تفاوت پروتز موی طبیعی با کاشت مو چیست؟

در دهه‌های اخیر کاشت مو به عنوان یک روش دائمی ترمیم مو طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. هرچند ترمیم طاسی سر با روش کاشت مو تقریباً دائمی است اما عمل جراحی کاشت مو آنقدر دردناک است که بسیاری از افراد از انجام آن پشیمان می شوند. هزینه و زمان بسیار زیادی نیز باید برای کاشت مو صرف شود.
از تمام این ها که بگذریم؛ برخی افراد شرایط انجام کاشت مو را ندارند. چون برای موفقیت آمیز بودن این روش ترمیم باید بانک موی کافی داشته باشید تا متخصص بتواند از آن برای کاشت مو استفاده کند. با این توضیحات کاملاً مشخص است که چرا پروتز موی طبیعی از کاشت مو بهتر است. با این حال، در ادامه به بررسی دقیق تر تفاوت پروتز موی طبیعی با کاشت مو می‌پردازیم:

مقایسه پروتز موی طبیعی با کاشت مو

• قیمت پروتز مو نسبت به کاشت مو بسیار کمتر است
کاشت مو را می توان گران ترین روش ترمیم مو در نظر گرفت. در عوض پروتز موی طبیعی به نسبت ماندگاری و دوامی که دارد؛ هم ارزانتر و هم بی دردسر تر است. عمل جراحی کاشت مو فقط یک بار انجام می گیرد اما هزینه کاشت مو هم با توجه به عمل جراحی و هم برای مراقبتهای بعد از آن به عنوان مثال خرید شامپوهای مخصوص یا مراجعه مجدد به متخصص برای بررسی محل ترمیم بسیار گرانتر از پروتز موی طبیعی است. بنابراین ارزان‌تر بودن قیمت پروتز موی طبیعی نسبت به کاشت مو، مهم‌ترین مزیت آن به شمار می‌آید.
• نصب پروتز موی طبیعی در مقایسه با کاشت مو هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد.
نصب پروتز موی طبیعی برخلاف عمل جراحی کاشت مو اصلا دردناک نیست. در حالی که عمل کاشت مو به هرحال با درد همراه است و تا حدود ۲ تا ۳ هفته بعد از عمل جراحی کاشت مو نیز بیمار درد هایی را احساس می‌کند و باید از مسکن های مناسب برای تسکین درد خود استفاده کند.
• نتیجه نصب پروتز مو در مقایسه با کاشت مو به سرعت مشاهده می‌شود
ظاهری فرد بلافاصله پس از استفاده از پروتز موی سر تغییر می کند و با توجه به میزان تراکم و نوع سبک و رنگ انتخاب شده توسط فرد، ترمیم مو ها طی ۱ الی ۲ ساعت انجام می گیرد. در صورتی که در روش کاشت مو بیمار باید حدود سه تا شش ماه منتظر بماند تا موهایی که طی عمل جراحی کاشته شده رشد کنند و طاسی سر برطرف شود.

دوام پروتز مو چقدر است؟

به طور معمول پروتز موهای طبیعی که از موی انسانی ساخته شده باشند؛ دوام و طول عمر بالایی دارندو در صورتی که به خوبی از آنها مراقبت کنید می توانید حدود دو سال بدون تغییر و بدون نیاز به تعویض یا ترمیم از آنها استفاده کنید. البته پروتز های موی مصنوعی نیز وجود دارد که طول عمر آن ها بین ۶ تا ۱۲ ماه می باشد. رنگ پروتز مو نیز در دوام آن موثر است. معمولا پروتز هایی که رنگ تیره تری داشته باشند؛ طول عمر بیشتری نیز دارند.

چطور ماندگاری و دوام پروتز مو را افزایش دهیم؟

1. استفاده از شامپوی ملایم
برای شستشوی پروتز موی طبیعی بهتر است از شامپوهای ملایم که با فرمولاسیون خاصی تهیه شده‌اند؛ استفاده کنید. معمولاً شامپوهای گیاهی به افزایش دوام و طول عمر پروتز مو های طبیعی کمک می‌کنند. استفاده از نرم کننده های مختلف نیز برای پروتز موی طبیعی مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ پس نگران نباشید.
2. شستشوی پروتز مو
نحوه شستن پروتز مو در ماندگاری و دوام آن تاثیر بسزایی دارد. بهتر است برای شستشوی پروتز مو از آب ولرم استفاده کنید. آب خیلی داغ هم به چسب پروتز و هم به تارهای موی آن آسیب وارد می‌کند. پروتز مو را با فشار بسیار زیاد آب نشویید. بهتر است از چلاندن یا فشار دادن بیش از حد آن نیز خودداری کنید.
3. حالت دادن پروتز مو
همانطور که پیش از این اشاره کردیم؛ برای حالت دادن پروتز مو می توانید از هر وسیله ای مثل برس، سشوار، اتو مو، ژل و غیره استفاده کنید. حتی می توانید با استفاده از کلیپس یا سنجاق سر، هر قسمت از موهای پروتز را به حالتی که دوست دارید؛ ثابت نگه دارید. اما توصیه می شود که پیش از حالت دادن پروتز مو اجازه بدهید موهای آن به طور کامل خشک بشوند. چون حالت دادن به پروتز مو زمانی که تارهای موی آن خیس باشد؛ موجب شکنندگی و آسیب دیدن موها و در نتیجه کاهش دوام آن خواهد شد.
4. خشک کردن پروتز مو
اگر عادت دارید پروتز مو را هنگام شستشو و حمام رفتن از سر خود خارج کنید؛ بهتر است پس از شستشو، آن را در جایی آویزان کنید تا به طور طبیعی خشک شود. اما اگر پروتز روی سر شما قرار دارد می توانید به راحتی با حوله قسمتهای مختلف آن را خشک کنید و پس از مدتی که از خشک شدن تقریبی تارهای مو اطمینان یافتید آنها را سشوار بکشید.

جمع بندی
پیشرفت تکنولوژی در روش های ترمیم مو تحول عظیمی را در طراحی و تولید پروتزهای موی طبیعی به وجود آورده است. به طوریکه این نسل جدید از پروتزها که جایگزین کلاه گیس های قدیمی شده اند؛ نه تنها ظاهر طبیعی تری دارند بلکه استفاده از آنها بسیار راحت تر و با دوام تر است.
تنوع سبک، راحتی استفاده و امکان تغییر حالت و رنگ این پروتز های طبیعی زنانه و مردانه، محبوبیت آنها را در بین افراد بیشتر کرده است. چون نصب پروتز موی طبیعی در مقایسه با کاشت مو، هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد و از طرف دیگر قیمت پروتز مو بسیار مقرون به صرفه تر از کاشت مو است؛ جزو پرطرفدارترین روش های ترمیم مو در دهه های اخیر بوده است.

ویزیت آنلاین

در صورت نیاز به ویزیت آنلاین توسط پزشک متخصص اینجا را کلیک کنید 

 

خانه
خدمات
واتساپ
تماس با ما