021-22255007     info@banimoo.com    

پرسشهای متداول کاشت مو

کاشت مو چیست؟

به زبان ساده کاشت مو یعنی برداشتن مو از نقاط مودار سر یا بدن و انتقال آنها به نواحی طاس و کم موی جلوی سر. با اینکه این عمل معمولاً جهت برطرف کردن طاسی موی سر اتفاق می افتد، ولی کاشت مو در برخی نواحی دیگر بدن نیز صورت می گیرد. از جمله کاشت ابرو، کاشت مژه و پیوند ریش و سبیل. جهت آشنایی با کلیه روشهای کاشت مو لطفاً اینجا را مطالعه کنید. 

آیا کاشت مو عوارض دارد؟

بسته به اینکه از چه نوع تکنیک جراحی برای کاشت مو استفاده می شود، ممکن است عوارض خاصی هم داشته باشد. مثلا در روش های FIT و FUT علاوه بر خونریزی در زمان عمل جراحی، گاهی طولانی شدن زمان نقاهت است. همچنین لزوم به استفاده از بخیه و فلپ در زمان این عمل و گاهی لزوم به استراحت در خانه به مدت 2 الی 3 هفته پس از عمل (البته در برخی از بیماران) . همچنین تورم صورت و زیر چشم ها هم ممکن است اتفاق بیفتد. همچنین در زمان نقاهت ممکن است که ناحیه ای که در آن پیوند مو به روش های ذکر شده انجام شده، فرد احساس خارش و یا درد داشته باشد.

اما در روش SUT که بهترین و پیشرفته ترین روش کاشت مو است، عمدتا این عوارض وجود ندارند و فرد براحتی می تواند روز پس از عمل به محل کار خود برود و در زمان عمل هم اینکار عمدتا توسط دستگاه های پیشرفته مخصوص کاشت مو SUT صورت می گیرد، بطوری که بیمار هیچ ناراحتی و مشکلی را احساس نخواهد کرد.

بهترین روش کاشت مو چیست؟

در حال حاضر جدیدترین و پیشرفته ترین روش کاشت مو FUE و SUT می باشد که با استفاده از به روزترین تجهیزات و متدهای روز دنیا در حال انجام است. کمترین عوارض و معایب و همچنین میزان درصد بالای موفقیت این عمل در سالهای اخیر موجب گسترش محبوبیت آن نزد متقاضیان شده است. این روش در حال حاضر روش استاندارد کاشت مو می باشد.

سن مناسب کاشت مو چیست؟

سن فرد متقاضی از عوامل بسیار مهم در روند کاشت یا پیوند مو به شمار می رود. خوب است بدانید که کلیه عمل های زیبایی محدودیت هایی دارند. از جمله محدودیت سن. به عبارت بهتر اگر سن شما کمتر از حداقل سن مورد نظر باشد، شما کاندیدای مناسب برای کاشت نیستید. معمولاً توصیه می شود که آقایان بالای 21 سال در صورت نیاز اقدام به کاشت مو کنند. در این سن وسال، ترشح هورمون های مردانه به تکامل و ثبات رسیده و وضعیت رویش موهای صورت فرد متقاضی تقریبا به حالت پایدار نزدیک شده و می توان به راحتی جهت کاشت و پیوند گرفت های مو اقدام کرد. اگر زیر 21 سال سن دارید و از طاسی رنج می برید کافیست به کلینیک بانیمو مراجعه کنید و از دیگر روشهای درمانی یا ترمیمی ما مانند پروتز موی طبیعی، PRP ، لیزرتراپی، مزوتراپی و ویتامین درمانی استفاده نمایید. از طرف دیگر نیز افراد بالای 50 سال نیز گاهاً نمی توانند کاندید مناسب کاشت مو باشند، به خصوص افرادی که داروهایی مانند دیابت، فشار خون و غیره استفاده می کنند باید در زمان عمل، مورد مراقبت باشند و گاهی ممکن است که کمی زمان عملشان و یا تعداد جلسات درمان، طولانی تر شود. برای افراد بالای 50 سال روشهای ترمیم موی طبیعی پیشنهاد می شود که دوباره اعتماد به نفس و شادابی جوانی را تجربه کنند. 

خانه
خدمات
واتساپ
تماس با ما