021-22255007     info@banimoo.com    

کاشت ریش و سبیل

مجموعه: کاشت مو

 

آنچه در این مقاله بررسی خواهد شد

- کاشت ریش چیست؟

- مراحل کاشت ریش و سبیل به روش SUT, FUE

- دلایل کم مویی در ناحیه ریش و سبیل 

- سن کاشت ریش 

- هزینه کاشت ریش

- مزایا و معایب کاشت ریش

 

 

داشتن موهای صورت همانند موهای سرموهبتی خدادادی است و اکثر مردان جهان به داشتن ریش و سبیل پرپشت علاقه دارند البته درکشور ما به دلیل شرایط فرهنگی و دینی، داشتن ریش و سبیل مهمتر است. از آنجا که برخی از مردان به دلایل مختلف از داشتن موی صورت بهره مند نیستیندکاشت ریش و سبیل راه حل مناسبی برای رفع این مشکل است.

مراحل کاشت ریش و سبیل به روش SUT, FUE

کاشت ریش کاملا شبیه عمل پیوند یا همان کاشت موی سر است با این تفاوت که کاشت ریش از میزان حساسیت و دقت بالاتری برخوردار است زیرا جهت و زاویه رشد مو یا به اصطلاح " زاویه مو" باید به دقت بازسازی شود. در صورت عدم دقت به این مورد، ریش جدید حالت طبیعی نخواهد داشت.
استخراج فولیکول ها: گرافت های مو از نواحی انتقال دهنده پشت سر استخراج می شوند
جداسازی: تارهای مو از هم جداسازی می شوند
ایجاد شکاف در سطح صورت: شکاف های بسیار ریزی در جهت رویش موها روی صورت ایجاد می شود
کاشت: با استفاده از سوزن های بسیار ریز فولیکول های استخراج شده درون روزنه های ایجاد شده پیوند زده می شوند.

دلایل کم مویی در ناحیه ریش و سبیل

مشکلات ریش و سبیل در آقایان به سه شکل کلی مشاهده می‌شود:
برخی از آقایان ریش و سبیل کامل ولی با تراکم بسیار کم و یا موهای ضعیف دارند .معمولا این گونه افراد نمی‌توانند ریش و سبیل خود را بلند کنند. تعداد بسیارکمی از آقایان نیز به طور کلی ریش و سبیل ندارند که این امر ممکن است دلایل ژنتیکی یا اکتسابی داشته باشد.

بهتر است قبل از هر چیز دلایل متفاوت کم پشت بودن ریش و سبیل را بررسی کنیم

 

کاشت ریش موسسه ترمیم بانیــمو  

عوامل ژنتیکی کم مویی ریش 

عوامل ژنتیکی مهم‌ترین دلایل کم‌پشت بودن ریش و سبیل هستند. معمولا اگر پدر و پدربزرگ فرد ریش پرپشت و سبیل ضخیمی داشته‌باند، آن فرد نیز دارای همین نوع ریش خواهد شد، البته وضعیت ریش و سبیل در خانواده‌ی مادری هم کم اهمیت نیست.
درنتیجه ارثی یا ژنتیکی بودن این موضوع ، دارویی نیز وجود ندارد که بتواند شرایط را عوض کند.بنابراین وداروها، لوسیون‌ها، سرم‌ها، بقیه روش‌ها نمی‌توانند تغییر چندانی در این مورد انجام دهند بنابراین کاشت ریش و سبیل تنها چاره‌ موجود است. 

سوانح و سوختگی 

عوامل فیزیکی و سوانح سوختگی ،ضربه ،بریدگی ،اعمال جراحی ،جای زخم ،جای اسکار 

دلایل هورمونی کم پشتی ریش 

هورمون تستسترون روی رشد موهای ریش و سبیل تاثیر بسیار زیادی دازد ، مقدار ترشح این هورمون جنسی در آقایان بسیار بیشتر است ترشح هورمون تستسترون در آقایان از دوره بلوغ زیاد می‌شود. به همین دلیل ریش و سبیل پسران در سن بلوغ به تدریج پرپشت‌تر می‌شود. پس ترشح تستسترون کمتر دربدن از عوامل اساسی کم پشت بودن موی صورت است.
در بعضی دیگر از مردان خونرسانی به نواحی گونه ضعیف‌تر از خونرسانی به سایر اجزای صورت است درنتیجه مواد مغذی و هورمون‌های کمتری به فولیکول‌های این ناحیه می‌رسند که باعث می‌شود که برخی مردان در نواحی گونه و لپ‌ها خالی از مو باشد.

تاثیر بیماری‌ها بر ریزش موی ریش 

برخی بیماری‌هاو مشکلات پوستی از جمله زخم و اسکار ،جای بخیه ،شکستگی ،عمل‌های جراحی ، سوختگی‌ها وفولیکولیت (التهاب فولیکول‌ها) می‌تواند عامل طاسی موقت یا دائم ریش و سبیل شوند درضمن، آلوپسی آره‌آتا ( ریزش موی سکه‌ای ) هم می‌تواند به صورت موضعی و البته دوره ای باعث ریزش و کم‌پشتی موهای ریش و سبیل شود.

سبک زندگی

برای داشتن مو و ریش زیبا باید خواب کافی داشته باشیم، غذاهای سالم بخوریم، ورزش کنیم ،از خوراکیهای چون تخم مرغ، آووکادو، شیر، ماهی و تخم آفتابگردان که حاوی بیوتین و نیاسین هستند استفاده کنیم و از استرس خود بکاهیم.

سن کاشت ریش و سبیل

سن فاکتور بسیار مهمی در روند کاشت ریش به شمار می رود. خوب است بدانید که چنین عمل هایی محدودیت هایی دارند. از جمله محدودیت سن. به عبارت بهتر اگر سن شما کمتر از حداقل سن مورد نظر باشد، شما کاندیدای مناسب برای کاشت ریش و سبیل نیستید.
معمولاً توصیه می شود که آقایان بالای 21 سال در صورت نیاز اقدام به کاشت سبیل و ریش کنند. حتی در برخی کلینیک ها و متخصصان ممکن است حتی این سن را نیز کافی ندانسته و حداقل سن مورد نیاز جهت پیوند ریش و سبیل را سنین 25 یا 26 سال بدانند. در این سن وسال، ترشح هورمون های مردانه به تکامل و ثبات رسیده و وضعیت رویش موهای صورت فرد متقاضی تقریبا به حالت پایدار نزدیک شده و می توان به راحتی جهت کاشت و پیوند گرفت های مو اقدام کرد.

هزینه کاشت ریش (پیوند موی سر به صورت) 

هزینه کاشت ریش به روش FUE, SUT بسته به کیفیت و تراکم مویی که باید کاشته شود دارد متفاوت است. این هزینه در کلینیک بانیــمو بین ۳ تا ۷ میلیون تومان برآورد می شود. در صورت عدم دسترسی به نتیجه مطلوب، فرایند تکمیل تراکم طبیعی ریش اغلب با دوبار عمل کاشت به دست می آید. تعداد عمل ها بستگی به سطح ناحیه ی بدون موی سر، کیفیت و اندازه ی بافت پیوندی استفاده شده و ویژگی های فردی متقاضی دارد

 

مزایا و معایب کاشت ریش 

 

مزایا

مزایای استفاده از روشهای کاشت ریش  

  • کاشت ریش تنها روش درمانی دائم و موثر برای درمان مشکلات ظاهری و صورت کم ریش یا بدون ریش است. ،معمولا بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد گرافت‌ها با موفقیت در پوست سالم کاشته می‌شوند. کاشت موی ریش و سبیل نیز همچون عمل کاشت موی سر بدون درد، خونریزی و بدون نیاز به بخیه است.
  • ظاهر ریش و سبیل پیوند شده کاملا طبیعی و غیرقابل کشف است.
  • هزینه کاشت ریش و سبیل مناسب و مقرون به صرفه میباشد.
  • بعد از عمل پیوند ریش، فرد می تواند صورت خود را اصلاح کند و ریش خود را به سلایق مختلف پیرایشنماید.
  • افزایش جذابیت و آراستگی ظاهری.
  • عمل کاشت بدون بیهوشی و درد و در یک جلسه قابل انجام است 

 

 

پرسش از ما در مورد این خدمات
خانه
خدمات
واتساپ
تماس با ما