021-22255007     info@banimoo.com    

کاشت ابرو

مجموعه: کاشت مو

 آنچه در این مقاله بررسی خواهد شد

- دلایل ریزش یا کم پشتی ابروها 

- کاشت ابرو طبیعی

- فیزیولوژی ابرو

- تفاوتهای موی سر و ابرو 

- تفاوت های شکل ابرو در آقایان و خانم‌ها

- مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ابرو 

- شستشو بعد از کاشت ابرو

- عوارض کاشت ابرو 

 

ابرو یکی از مهمترین و برجسته ترین اجزای صورت است که وظيفه حفاظت در برابر آفتاب و عرق پیشانی را برعهده داشته و البته تاثیر زیادی بر جلوه‌ی ظاهری ما دارد . ابروها از نظر زیبایی حتی از موهای سر هم مهم‌ترند و این موضوع چند دلیل دارد. اول این که ابروها نسبت به موهای سر در منطقه‌ی مهم‌تر و مرکزی‌تری در صورت قرار گرفته‌اند. دوم این که ابرو به عنوان خط اصلی صورت درواقع مرجعی است که تمام زوایا و خطوط دیگر صورت با آن تنظیم می شود و مهمتر از همه اینکه کم‌پشتی و ریزش موهای ابرو برخلاف موهای سر، فرآیندی طبیعی نیست. علاوه بر آن ابرو يكي از اعضای مهم در بيان احساسات و برقراری ارتباط با ديگران است از اینرو ، اگرچه این منطقه بسیار کوچک است ، اما شناخت آناتومی ودر نتیجه انتخاب روش کاشت ابرو نیاز به دقت و مطالعه زیادی دارد.

دلایل ریزش یا کم پشتی ابروها 

 • اختلالات مادرزادی
 • بیماری‌های عمومی ، عفونی یا تیروئید
 •  تغییرات هورمونی
 • کمبود برخی مواد معدنی مانند آهن و ویتامین E در بدن
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • شیمی درمانی و یا استفاده از برخی داروها همچون داروهای ضد التهاب ، کاهش وزن و ضد بارداری

 

کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو برای اولین بار توسط یک پزشک ژاپنی به نام دکتر اوکودا در سال 1939 پیشنهادو سپس انجام شد و اکنون به دلیل پیشرفت دانش و وجود تکنیک های جراحی جدید، نتایج مثبت و رضایت بخشی برای متقاضیان فراهم شده است.
اصول و قواعد کاشت ابرو طبیعی همانند کاشت مو و کاشت ریش و سبیل می باشد با این تفاوت که در کاشت ابرو ابتدا طراحی توسط متخصص زیبایی انجام می شود و سپس با استفاده از ابزارهای کاملاً میکروسکوپی موها به روش FUE ازناحیه بغل گوش که موهای نرم تر و شبیه تری به موهای ابرو دارد برداشت کرده و در امتداد ابروهای فرد متقاضی کاشته می شود. پروسه کاشت ابرو معمولا 4 ساعت به طول می انجامد. انتظار می رود مقداری قرمزی حاصل از عمل تا 5 روز بعد باقی بماند و پس از آن کمی صورتی رنگ شود که می توان آن را با آرایش کردن پنهان نمود. ممکن است در موارد نادر کمی خون مردگی و تورم به مدت 3 روز در اطراف چشم برخی بیماران مشاهده شود که به زودی برطرف خواهد شد. 
بهبودی پس از استفاده این روش درمانی سریع و بی درد است، هر چند امکان ایجاد ورم و کبودی در اطراف چشم‌ها برای ۳ تا ۴ روز پس از عمل جراحی وجود دارد، اما در روز پنجم معمولاً هیچ نشانه ای از کاشت ابرو در صورت بیمار مشاهده نمی‌شود و ظاهر جدید ابرو برای سایرین جلب توجه خواهد کرد.
پس از چند روز موهای ابروی کاشته شده شروع به ریزش می کنند ولی پس از حدود 3 ماه موهای جدید ابرو جوانه زده و در نهایت 9 ماه پس از کاشت ابرو موهای ابرو به صورت کامل در آمده و پر می شود. 

فیزیولوژی ابرو

از آنجا که فیزیولوژی موی ابرو و موی سر متفاوت است درکاشت ابرو باید به ریخت شناسی ابرو توجه دقیقی شود . ویژگی‌های فیزیولوژی ابرو و اهمیت توازن و طبیعی بودن سبب میشود که کاشت آن نیاز به مهارت و تجربه‌ی بالایی داشته باشد.

تفاوتهای موی سر و ابرو 

جهت رشد موهای ابرو در قسمتهای مختلف آن کاملا متغیر است.
موی ابرو نسبت به پوست صورت به شکل زاویه دار رشد می‌کند درنتیجه موهای ابرو روی پوست می خوابند درحالی که موهای سر به سمت عمودی رشد می کنند.
موهای سربه صورت گرافت های چندتایی (۲ تا 5تایی) رشد می‌کنند ولی موهای ابرو به صورت تک تار مو هستند.

تفاوت های شکل ابرو در آقایان و خانم‌ها

 • ابروی آقایان نسبت به خانمها ضخیم‌تر و متراکم‌تر و فاقد خمیدگی است یا قوس کمی دارد.
 • معمولا ضخامت ابروی آقایان تقریباً در سرتاسر آن یکسان است درنتیجه بخش‌های انتهایی ابروی آقایان برجسته‌تر و پرتر است.
 • نقطه انتهایی ابروی آقایان در بالای فرورفتگی خارجی چشم است ولی در خانم‌ها، نقطه‌ی انتهایی ابرو کمی عقب‌تر از فرو رفتگی خارجی چشم قرار دارد.
 • طول ابروی آقایان حدود ۵.۵ و ضخامت متوسط آن ۱.۵ سانتی‌متر است ولی طول ابروی خانم‌ها حدود ۵ و صخامت متوسط آن ۱.۳ سانتی‌متر است 

مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ابرو 

بعد از کاشت، نواحی گیرنده در ابرو پانسمانی نخواهند داشت ولی نواحی دهنده (بانک مو) باید به مدت ۲ روز پانسمان داشته باشند که در روز سوم ، بعد از باز کردن پانسمان سر، باید سر شسته شود بعد از عمل باید هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار، مایع مخصوصی که در اختیار شما قرار داده می‌شود را روی ابروها اسپری کرد.

توجه به چند نكته در كاشت ابرو الزامی است

 • موهای كاشته شده در ابرو به هيچ وجه تراكم موهای طبيعي را ندارد بنابراین براي پرپشت نمودن ابرو بايد حداقل 2 يا 3 مرحله عمل شود یا بهتر است كاشت ابرو را روی تاتو انجام دهند تا تراكم موی كاشته شده بيشتر به نظر برسد و باعث رضایتمندی متقاضی شود.
 • در هيچ جای بدن مويي شبيه به موی ابرو وجود ندارد . بهترين مو برای كاشت ابرو موی سر است كه به لحاظ مشخصات ظاهری مانند ضخامت و حالت و ميزان و زاويه رشد با ابرو شباهت دارد
 • بيشترين مورد شكايت متفاضیان كاشت ابرو زاويه رشد ابروهای كاشته شده است که البته با استفاده از متدهای جديد نمايی بسيار طبيعی تر نسبت به روشهای گذشته ایجاد می شود.
  به دلیل رشد بیشتر موی منطقه سر،لازم است موی ابرو پس از پیوند معمولاً ماهی یک بار اصلاح شود.

 شستشو بعد از کاشت ابرو 

نحوه شستشو بعد از کاشت ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر بعد از کاشت ابرو شستشوی ابرو به طور کاملاً صحیح رعایت شود، نتیجه ظاهری و رشد بهتری را در ابروهای خود شاهد خواهید بود. لازم است بعد از عمل پیوند ابرو این نکات را رعایت کنید.  

عوارض کاشت ابرو چیست؟ اینجا بخوانید 

 

کلینیک تخصصی زیبایی و ترمیم موی بانیـــ مو  با مشاوران و متخصصان مجرب و امکانات پیشرفته، خدمات کاشت و ترمیم مو را به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. ترمیم موهای شما، بصورت کاملا طبیعی و بدون صرف وقت و هزینه بالا انجام می شود. در این مرکز هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت مشاوره با شماره 02122255007 تماس حاصل فرمایید.

پرسش از ما در مورد این خدمات
خانه
خدمات
واتساپ
تماس با ما