021-22255007     info@banimoo.com    

درمان پی آر پی موی سر

مجموعه: ترمیم مو

آنچه در این مقاله بررسی خواهد شد

- درمان پی آر پی (PRP) چیست؟

- مراحل درمان پی آر پی موی سر 

- مقایسه روش پی آر پی با سایر روشهای درمان مو 

- پی آر پی برای چه افرادی مجاز نیست؟ 

- عوارض پی آر پی مو 

- هزینه پی آر پی مو 

- تجربه پی آر پی مو 

 

درمان پی آر پی مو چیست؟ 

امروزه ریزش مو یا نازک شدن تارهای مو از مشکلات رایج در زنان و مردان در ساسر جهان به شمار می رود. این مشکل بخصوص بعد از رسیدن به سن 50 سالگی یا در نتیجه استرس زندگی شهرنشینی بسیار همه گیر شده است.
با پیشرفت علم صدها روش گوناگون درمان ریزش مو با سطوح مختلف موفقیت مانند کاشت مو یا روشهای دارویی وجود دارد که اغلب مبتنی بر علم و دانش هستند. علاوه بر آن روشهای نوین ترمیم مو نیز در بین مردم به ویژه افراد مشهور جایگاه خود را پیدا کرده است.
اما یکی از این روشهای پرطرفدار تقویت مو روش پی آر پی (PRP) است. در این روش مقداری پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) از خون شما گرفته می شود و به پوست سر شما تزریق می شود که می تواند به بهبود بافت های بدن از جمله فولیکول هایی که رشد موهای شما به کارکرد آنها وابسته است ، کمک کند. پلاکت ها حاوی مولکولهایی طبیعی موسوم به فاکتور رشد هستند و این مولکولهای پروتئینی در محل تزریق موجب افزایش فعالیت سلولها و تکثیر آن ها می شوند. شواهد نشان می دهند که پی آر پی همانند سلولهای بنیادی عمل می کند و در ترمیم زخم ها و بهبود وضعیت پوست و برخی دیگر از بافت های بدن موثر می باشد. گفتنی است که این روش از دهه ۱۹۸۰ میلادی مورد استفاده قرار می گیرد و برای مشکلاتی از قبیل درمان مشکلات تاندون، لیگامنت و عضلات آسیب دیده نیز تاثیر دارد.
در روش پی آر پی با استفاده از یک مکانیسم سانتریفیوژ، پلاسمای حاوی پلاکت را از خون شما جدا کرده و پروتئین های خاص تقویت کننده مو را از خون شما استخراج می کنند. این ماده به داخل پوست سر یا صورت شما تزریق می شود.

موهای از دست رفته خود را بازگردانید

تعداد فزاینده ای از مطالعات بالینی ، اثربخشی PRP را در بهبود انواع خاصی از آلوپسی یا الگوهای ریزش موی زنانه یا الگوی مردانه نشان می دهد. این یک عمل جراحی نیست بلکه یک فرایند ساده و سه مرحله ای است که در چند جلسه در یک کلینیک استاندارد قابل انجام است.

مراحل درمان پی آر پی موی سر

1) مقداری خون از بازوی شما گرفته می شود. خون شما حاوی پلاکت هایی است که به ترمیم رگ های خونی آسیب دیده کمک می کند و امروزه کشف شده است که این پلاکتها همچنین می توانند به تحریک رشد مو نیز کمک کنند.

2) برای دریافت این پلاکت ها در غلظت بالا، خون شما در ماشینی به نام "سانتریفیوژ" قرار می گیرد که به سرعت می چرخد و پلاکت ها را از سایر مواد تشکیل دهنده خون جدا می کند. پس از ده دقیقه چرخیدن در داخل این دستگاه، خون شما به سه لایه مختلف تقسیم خواهد شد: پلاسمای بدون پلاکت، پلاسمای مملو از پلاکت، گلبولهای قرمز

3) پلاسمای غنی از پلاکت فقط در زیر پوست سر تزریق می شود تا رشد مجدد موهای شما را تحریک کند. پس از استخراج پلاسمای غنی از پلاکت از خون شما، پزشک با استفاده از بی حسی، پلاکت را به ناحیه مورد نظر پوست سر شما تزریق می کند. این تزریق با کمترین درد و مشکل همراه خواهد بود. تزریقات را معمولاً در طی چهار جلسه با دوره های توالی یک ماهه دریافت خواهید کرد.
برای حفظ نتایج همچنین ممکن است پزشک شما PRP را با داروها یا لوسیونهایی تجویز کند که به بهبود مشکلات موی شما کمک می کند. اکثر موارد مربوط به پی آر پی به سه جلسه درمانی با فاصله زمانی ۴ الی ۶ هفته نیاز دارند. جلسات حفظ نتیجه و کنترل درمان نیز باید هر ۴ الی ۶ هفته یک بار به صورت مرتب برگزار شوند.
به طور معمول سه تا چهار ماه طول می کشد تا نتایج قابل ملاحظه ای مشاهده شود، اما خیلی زود با دیدن تغییرات وضعیت موهایتان خوشحال خواهید شد.

مقایسه روش پی آر پی با سایر روشهای درمان یا ترمیم ریزش مو

کاشت مو: کاشت یا پیوند مو یک فرایند طولانی و نسبتاً گرانقیمت است که خیلی از افراد به دلیل اجتناب از جراحی و دوره نقاهت، ممکن است تمایلی نسبت به آن نداشته باشند. بنابراین برای بسیاری از متقاضیان، پی آر پی، یک گزینه ایده آل، سریع، آسان و ارزان قیمت است که نتایج آن روی بسیاری از افراد با موهای کم پشت به نسبت قابل قبول است.
از طرفی، پیوند مو بیشتر برای افراد طاس (و معمولاً مردان) پیشنهاد می شود. بنابراین اگر طاس نیستید و موهای کم پشت دارید، پیشنهاد می شود روش PRP را امتحان کنید تا شاهد ضخیم تر شدن تارهای ضعیف موی خود باشید.
روشهای دارویی: قرص ها و لوسیون ها روی همه افراد تاثیر ندارد بنابراین اگر آنها را طبق تجویز پزشک امتحان کرده اید ، می توانید یک جلسه مشاوره رایگان برای آگاهی از تاثیر پی آر پی بر موهای خود داشته باشید.
اگر از درمانهای قدیمی نتیجه نگرفته اید یا نتیجه ی مطلوبی که مورد نظرتان بوده را به دست نیاورده اید ، ممکن است این روش درمانی جدید که در چند سال گذشته برای ریختن موهای از بین رفته از طاسی ارائه شده ، انتخاب بهتری باشد.

پی آر پی (prp) موی سر برای چه افرادی مجاز نیست؟

قبل از انجام روش درمانی PRP نام همه داروهایی که مصرف می کنید ( حتی مکملها و داروهای گیاهی) را در اختیار پزشک خود قرار می دهید. در جلسه مشاوره، معمولاً پزشک استفاده از پی آر پی را برای افراد زیر پیشنهاد نمی کند:

• افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند.
• افرادی سیگاری
• افرادی که سابقه استفاده مداوم از الکل و مواد مخدر را دارند.
• عفونت های مزمن یا شدید
• اختلالات انعقاد خون و بیمارانی که نیاز به مصرف آسپرین یا سایر داروهای ضد انعقاد خون مثل پلاویکس، هپارین یا وارفارین دارند
• مبتلایان به سرطان
• بیماریهای کبدی مزمن
• بیماری مزمن پوستی
• بی ثباتی همو دینامیک
• اختلالات سوخت و سازی 
• سندروم اختلال پلاکت
• اختلالات خاص سیستمی در بدن
• سپتیسمی
• تعداد پایین پلاکت خون
• بیماریهای تیروئید

عوارض پی آر پی مو

از آنجایی که در روش پی آر پی، پلاسمای خون فرد متقاضی به بدن خودش تزریق می شود، هیچگونه خطر ابتلا به بیماری های عفونی وجود ندارد با این حال هرگونه تزریق باید نزد پزشک متخصص انجام شود تا از عوارض زیر جلوگیری به عمل آید:
• آسیب رسیدن به رگ های خونی یا اعصاب ناحیه سر
• ایجاد عفونت
• زخم شدن بافت
• سخت شدن بافت در نواحی تزریقی
همچنین احتمال بروز واکنش منفی بدن شما به مواد بیحسی مورد استفاده در روش پی آر پی وجود دارد. اگر قصد انجام این روش درمانی برای ترمیم موی خود را دارید، حتما کلینیک و پزشک مناسب را انتخاب کنید.

نکته مهم دیگر در پی آر پی، کیت های استاندارد و دارای تاییدیه است که اغلب آن ها ساخت آلمان می باشند. متاسفانه در برخی مطب های شخصی و یا حتی کلینیک های پوست و مو شاهد استفاده از  تجهیزات پزشکی، کیت ها و سانتريفيوژ‌های چینی هستیم که عمل جداسازی پلاسما را به درستی انجام نمی دهند و نتیجه آن تزریق پلاسمای ساده به جای پلاسمای تجزيه شده می باشد که طبعتاً نتیجه ای جز اتلاف وقت و هزینه شما در بر نخواهد داشت. 

کلینیک تخصصی زیبایی و ترمیم موی بانیـــ مو  با مشاوران و متخصصان مجرب و امکانات پیشرفته، خدمات کاشت و ترمیم مو را به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. ترمیم موهای شما، بصورت کاملا طبیعی و بدون صرف وقت و هزینه بالا انجام می شود. در این مرکز هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت مشاوره با شماره 02122255007 تماس حاصل فرمایید.

هزینه پی آر پی مو prp

هزینه پی آر پی موی سر در کلینیک بانیـــمو توسط پزشک متخصص بین یک الی 2 میلیون تومان برآورد می شود.

تاثیر پی آر پی در درمان ریزش مو و رویش موها چقدر است؟

تجربه پی آر پی مو 

نکته بسیار حائز اهمیت در زمینه پی آر پی این است که کلیه درمان های موضعی و حتی دارویی زمانی در بازرویش موها تاثیر دارند که ریشه موهای شما هنوز از بین نرفته باشند. بنابراین اگر مدت زیادی است که دچار طاسی شده اید و حتی موهای کرکی و نازک نیزروی پوست سرتان دیده نمی شود، به احتمال زیاد ریشه های مو به طور کامل از بین رفته اند و دراین صورت هیچ روش درمانی و دارویی تاثیر نخواهد داشت وموجب رویش مجدد مو نخواهد شد. در این صورت، روشهای کاشت مو و ترمیم مو به شما پیشنهاد می شود.
برخی تحقیقات و همچنین مقالات منتشرشده در مجله‌های معتبر پزشكی حاکی از آن است که پی آر پی می ‌تواند ضخامت موها را بیشتر و سرعت رشد آن ها را افزایش دهد، اما تاثیری در رویش مو در نواحی طاس فاقد ریشه ی مو ندارد.
در برخی مراکز بعد از کاشت مو، روش پی آر پی نیز تجویز می شود و پلاسمای غنی شده از پلاکت را کنار گرافتهای تازه پیوند شده تزریق می کنند و گفته می شود که رشد موی کاشته شده و تراکم آن را بیشتر می کند. اما آیا نیازی به این کار هست؟ واقعیت این است که اگرعمل کاشت مو به درستی انجام شود یعنی انتقال فولیکول ها از منطقه پر پشت واقع در پسِ سر به نواحی جلوی سر انتقال داده شود، قاعدتاً نتیجه مناسب حاصل می شود و نیازی به پی آر پی نیست.

پرسش از ما در مورد این خدمات
خانه
خدمات
واتساپ
تماس با ما